Kosiarki automatyczne - Roboty koszące

Idealny trawnik bez wysiłku – tylko z kosiarką automatyczną – robotem koszącym

Co to jest robot koszący?

Robot koszący to urządzenie, które dzięki nowoczesnej technologii, samodzielnie kosi trawę. To doskonała kosiarka, która bez wysiłku właściciela ogrodu, a nawet bez jego obecności wykona pracę w ogrodzie.

Roboty koszące praktycznie bez ingerencji właściciela, regularnie koszą trawnik. Zostały dopracowane w każdym szczególe, tak aby można było cieszyć się doskonale skoszoną trawą. Każdy robot pracuje tylko wewnątrz pętli utworzonej z przewodu. Dzięki czujnikom robot wykrywa taki przewód i pracuje tylko do tego miejsca. Ponadto każdy robot ma swoją stację bazową, w której dokonuje się jego ładowanie. Wiele robotów może pracować w każdych warunkach atmosferycznych. Istnieją też takie, które wyposażone są w czujniki deszczu i przerywają pracę, gdy zaczyna padać deszcz. Mokra trawa robi się coraz cięższa i wówczas nie jest efektywnie koszona. W takiej sytuacji robot wraca do stacji ładowania i ponownie rozpoczyna pracę, gdy opady ustają. Ponadto istnieje możliwość dalszej rozbudowy i doposażenia robota.

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając robota koszącego?

Aby wybrać dobrą kosiarkę, która będzie pracować ekonomicznie, cicho, ekologicznie i bezpiecznie, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Nie ma jednego, uniwersalnego modelu kosiarki automatycznej, który sprawdziłby się w każdym terenie i w każdych warunkach. Należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale i kształt trawnika, jego powierzchnię czy oczekiwania właściciela. Wybierając dla siebie odpowiedni robot koszący, możemy skorzystać z oferty firmy Hein. Z założenia robot koszący to sprzęt bezobsługowy i samodzielny, który stanowi alternatywę dla tradycyjnych urządzeń koszących i ma być dopasowany głównie do specyfiki terenu. Jeśli tego nie weźmiemy pod uwagę, urządzenie będzie pracować z przestojami, które mogą być spowodowane utknięciem na przeszkodzie, czy też zakopaniem się. Najprawdopodobniej spowoduje to, że trawnik nie będzie równo skoszony, a poniesione koszty związane z zakupem robota i jego instalacją, nie zwrócą się.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2