Czym jest kosiarka fairway i gdzie się ją stosuje?

Wybór kosiarek jest niezwykle szeroki. Warto więc wiedzieć, jaki ostatecznie efekt chcemy uzyskać i do czego ma służyć wykoszona przestrzeń. Dowiedz się, jakie są specyficzne potrzeby obszaru zarezerwowanego dla pól golfowych i stadionów.

Charakterystyka trawy na stadionie i polu golfowym

Piękna, gładka i soczyście zielona trawa to marzenie wielu ogrodników. Są jednak miejsca, gdzie nieskazitelnie wyrównana trawa jest wymogiem, a nie jedynie marzeniem. Jeśli się chwilę zastanowimy, na pewno wskażemy parę takich miejsc. Zaliczają się do nich ogromne pola golfowe i murawy stadionów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że pielęgnacja takiej trawy wymaga wielu zabiegów. W przypadku wspomnianych dyscyplin sportowych, jaką jest gra w golfa lub w piłkę nożną – wysokość trawy ma ogromne znaczenie dla powodzenia w grze. W przypadku gry w golfa wysokość trawy jest zależna od obszaru gry – dana przestrzeń powinna mieć trawę o odpowiedniej, ściśle określonej wysokości. Żeby było ciekawiej, obszarów jest kilka. Wyróżniamy przestrzeń typu: green, fairway i rough. Obszar green dopuszcza trawy o wysokości 4-5 milimetrów, obszar fairway od 10 do 15-stu milimetrów, a rough aż do 15 milimetrów. Jak więc przygotować trawę o określonej wysokości na tak dużym obszarze, jakim jest pole golfowe lub stadion?

Kosiarki fairway

Aby doprowadzić trawę do porządanego stanu do gry w golfa czy w piłkę nożną, należy zakupić odpowiedni sprzęt. Nie ma innej możliwości. Wyróżniamy kosiarki do green, kosiarki do fairway, i kosiarki do rough. Kosiarka fairway zawiera hybrydowy napęd koszący, automatyczne kontrolki diagnostyczne. Jej rozmiar i szerokość jest perfekcyjnie dostosowana do równomiernego rozłożenia ciężaru, aby nie doszło do zbytniego nacisku na podłoże. Zarówno ilość, jak i ciśnienie po dwóch stronach jest równomierne, co pomaga w koszeniu w idealnie prostych liniach. Fairway jest bardzo często koszony, gdyż aż co 2-3 dni. Kosiarki na fairway to profesjonalne maszyny golfowe, które przeznaczone są do koszenia pól golfowych, a także na sportowe murawy. Charakteryzują się napędem 4 × 4. Posiadają wyjątkową moc i trakcje, oraz liczne udogodnienia do wyboru, takie jak na przykład klimatyzowana kabina.