kosiarka zaparkowana w ogrodzie

Do czego oprócz koszenia można wykorzystać kosiarkę?

W obecnych czasach wielozadaniowość jest jedną z najbardziej pożądanych cech urządzeń, które są używane w domu lub w ogrodzie. Nie inaczej jest w przypadku kosiarki, której podstawową funkcją jest ścinanie trawy. Pierwsze miejsce pod względem wszechstronności zajmuje kosiarka samojezdna, czyli traktorek ogrodowy, który jest wyposażony w silnik, cztery koła, kierownicę i biegi. Ta szczególna konstrukcja przypomina nieco samochód osobowy i świetnie sprawdza się do pielęgnacji trawnika na dużych obszarach. Jednak dzięki odpowiedniemu doposażeniu kosiarka ta może być również wykorzystywana do innych prac ogrodowych. Jakich?

Mulczowanie

Celem mulczowania jest odżywianie trawnika i wspomaganie jego wzrostu. Zabieg ten polega na rozdrabnianiu pokosu i nawożeniu nim trawnika. Ten naturalny nawóz znakomicie wpływa na wygląd trawy, choć często zabieg mulczowania jest zupełnie pomijany podczas pielęgnacji ogrodu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest w pełni ekologiczna utylizacja skoszonej trawy.

Siew i nawożenie

Jeśli kosiarka samojezdna zostanie wyposażona w specjalny rozsiewacz, za jej pomocą można obsiać duży teren nasionami lub rozrzucić na nim wybrany nawóz. Zazwyczaj zarówno sianie, jak i nawożenie zajmują sporo czasu i wymagają ogromnego nakładu pracy – jednak z traktorkiem ogrodowym tego rodzaju zadania zostaną wykonane łatwo i szybko.

Ciągnik do przyczepki

Prace ogrodowe często są związane z sadzeniem roślin, budowaniem alejek oraz czynnościami o charakterze porządkowym, podczas których trzeba przewieźć narzędzia, materiały i rośliny na duże odległości. Połączenie kosiarki z przyczepką znakomicie ułatwia transport i rozładowywanie wszystkich potrzebnych przedmiotów. Przy okazji można także kosić trawę i w ten sposób w pełni wykorzystać możliwości kosiarki samojezdnej.