Kosiarka na własność czy wypożyczenie?

Kluczem tego, by ogród świetnie się prezentował, jest dbanie o wygląd trawnika. Służy do tego oczywiście kosiarka, przy czym wiele osób zastanawia się, czy lepiej zakupić ją na własność, czy może korzystać z usług wypożyczania. Jak wygląda to w praktyce?

Dlaczego warto kupić kosiarkę?

Zakup kosiarki to oczywiście koszt, ale też ogromna wygoda. Takie urządzenie w sezonie letnim jest używane zwykle raz w tygodniu, co sprawia, że tak częste wypożyczanie może być po prostu nieopłacalne. Posiadanie kosiarki na własność to również wspomniany wcześniej komfort. Można używać jej dokładnie wtedy, gdy jest to niezbędne, bez konieczności udawania się do punktów wypożyczających urządzenia. Trzeba dodatkowo pamiętać, że nie we wszystkich miejscowościach istnieje możliwość wynajęcia kosiarki spalinowej lub nawet elektrycznej i wówczas tak częste wyprawy do tego typu punktów mogłyby mijać się z celem.

Oczywiście w przypadku rzadziej używanych sprzętów, usługa wypożyczenia może być naprawdę korzystna. Chodzi tu jednak o te urządzenia, z których w ogrodzie korzysta się okazjonalnie i których zakup byłby nieopłacalny. Przykładem jest choćby glebogryzarka do spulchniania ziemi używana zazwyczaj przy zakładaniu ogrodu, wertykulator lub aerator, którego w przydomowych ogrodach używa się średnio raz do roku. 

Kiedy zdecydować się na wypożyczenie kosiarki?

Jak widać posiadanie własnej kosiarki to ogromna wygoda. Są jednak sytuacje, w których może sprawdzić się wypożyczenie. To doskonała opcja dla osób posiadających nieduże ogródki działkowe, na których przebywa się okazjonalnie, kilka razy w sezonie. Wypożyczenie kosiarki sprawdzi się również wtedy, gdy dom jest na tyle mały, że nie ma miejsca na przechowywanie takiego urządzenia. Problem ten dotyczy przede wszystkim domków letniskowych, w których bardzo często nie ma pomieszczeń gospodarczych ani nawet składzików narzędziowych.

Jak widać, obecnie kosiarki wcale nie potrzeba posiadać na własność, przy czym w zdecydowanej większości przypadków to najwygodniejsza dla właściciela opcja. Trzeba też pamiętać, że zakup urządzenia uznanego producenta jest inwestycją na lata, warto więc ją poczynić. Jeśli i Ty poszukujesz dobrej kosiarki lub innych sprzętów do prac ogrodowych, sprawdź naszą ofertę.