Czy zakup kosiarki jest dużym wydatkiem?

Posiadacze własnego ogródka lub działki mogą lubić koszenie, lub traktować je jak przykry obowiązek. Niezależnie od tego, czy koszenie trawy jest dla na przyjemne, czy też nie – warto ułatwiać sobie życie, a współczesne produkty dają nam dużo możliwości. Dzięki nowszym modelom kosiarek możemy skrócić czas koszenia – a w ramach zyskanego czasu można zająć się pielęgnacją rabatek, lub lekturą książki w ramach wypoczynku.

Ile kosztuje kosiarka?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – ceny kosiarek są mocno zróżnicowane. Najtańsze kosiarki kosztują kilkaset złotych, najdroższe – kilka tysięcy. Cena z pewnością nie jest najważniejszym element przy wyborze kosiarki. Dlaczego?

Jeżeli masz duży ogród, kupno tańszej kosiarki jest nieopłacalne. Być może wydasz mniej na kosiarkę, ale koszenie dużych, lub średniej wielkości terenów będzie uciążliwe.

Kosiarka do dużych ogrodów będzie większym wydatkiem jednak dzięki temu koszenie będzie znacznie łatwiejsze. Do dużych terenów zaleca się duże kosiarki spalinowe lub traktorki ogrodowe. Te ostatnie są bardzo wygodnymi urządzeniami – kierujemy nimi jak samochodem, przy tym nie męczymy się – takim traktorkiem można skosić co najmniej kilka działek w ciągu jednego dnia – ale by ich wygodnie używać teren musi być równy.

Traktorki ogrodowe znane również pod nazwą kosiarki samojezdne to maszyny z wyższej półki – tutaj już trzeba liczyć się z wysoką ceną. Jednak mamy tu do czynienia z renomowanymi produktami – takie kosiarki posłużą kilkanaście lat, a warto pamiętać o wygodzie jaką zapewniają. Zakup takiej kosiarki okaże się niedużym wydatkiem w przeliczeniu na lata korzystania oraz na ilość terenu do koszenia.

Przy nierównym i trudnym terenie – kupujemy kosiarkę spalinową. Ceny dużych kosiarek spalinowych zaczynają się od kilkuset złotych. Kosiarki te sprawdzają się na nierównych terenach – posiadają dużą wydajność i moc.

Do mniejszych ogrodów – ogródek przydomowy lub mała działka – zaleca się kosiarki elektryczne. Są małe i lekkie – nikt nie będzie miał problemów z koszeniem taką kosiarką. Takie kosiarki nie są dużym wydatkiem, jednak z pewnością nie sprawdzą się do dużych ogrodów.