Wertykulatory ogrodowe

Wertykulatory ogrodowe – perfekcyjna pielęgnacja trawnika

Przywróć swój trawnik do życia
Aby utrzymać perfekcyjny i zdrowy trawnik, należy go odpowiednio pielęgnować. Wiąże się to z regularną wertykulacją – procesem fizycznego usuwania z trawnika nagromadzonego filcu i mchu, co ułatwia składnikom odżywczym wnikanie do gleby. Dzięki naszym wertykulatorom ogrodowym możesz bez wysiłku pozwolić swojemu trawnikowi swobodnie oddychać, aby rósł gęsty i zdrowy.

Wertykulatory ogrodowe służą do napowietrzania trawnika oraz oczyszczania go z chwastów, mchu i innych zanieczyszczeń, czyli tak zwanego filcu. Warto zadbać nie tylko o prawidłowe koszenie i nawożenie trawy, ale również o to, by mogła wzrastać bez przeszkód. Takie urządzenia są wyposażone w noże, które obracają się na bębnach roboczych. Jeśli chcesz, by Twój trawnik wyglądał nieskazitelnie, warto poddawać go regularnie procesowi wertykulacji. Pozwoli to na dopływ powietrza do warstwy gleby oraz usunie elementy utrudniające wzrost bujnej, gęstej trawy.

W ofercie znajdziesz wertykulatory ogrodowe renomowanych producentów sprzętu rolniczego i urządzeń do pielęgnacji zieleni. Wyposażone w solidne noże wykonane z wysokiej jakości stali zapewniają skuteczne usuwanie obumarłych części roślin. Maszyny umożliwiają regulowanie głębokości zagłębiania się ostrzy, dzięki czemu możesz dobrać optymalny tryb pracy do rodzaju gleby i stanu trawnika.

Noże stalowe
Solidne, stalowe noże dają pewność, że mech i obumarła roślinność są skutecznie usuwane, umożliwiając trawnikowi oddychanie.

Głębokość wertykulacji
Dobierz odpowiedni poziom wertykulacji. Im będzie niższy, tym bardziej agresywnie maszyna będzie pracować.
Opcjonalny worek
Dostępny opcjonalnie worek pozwala podczas pracy łatwo zbierać nawóz i mech.

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2